V hodně vyhroceném El Nordicu získává SLUNETA mečbol

Basketbalový sever zažil v sobotu další skvělé El Nordico. Asi není potřeba psát, že v semifinále na sebe narazili dva odvěcí rivalové Děčín a Ústí a stav série byl před pátým zápasem 2:2. Zatímco pro Děčín už má zkušenosti ze semifinále, pro SLUNETU to je teprve druhá účast v této fázi vyřazovacích bojů, a to v té první narazila na dominující Nymburk.

Páté semifinále začali lépe hosté a domácí tahali od začátku za kratší konec, a když Válečníci přidali dvě slepené trojky na konci prvního dějství byl stav 18:26.

I toto utkání naplnilo svůj potenciál a diváci viděli velkou bitvu, ve které se do laufu domácí dostali až ve druhé desetiminutovce a pod taktovkou svého MVP Tye Nicholse, začali pomalu otáčet vývoj skóre. Poločasový účet zápasu uzavřel Lamb Autrey trojkou na 58:43.

Ve třetí čtvrtině se hodně bojovalo a domácí se vyrovnali Válečníkům v bojovnosti, což se hostům nelíbilo a místy na nich byla vidět frustrace. Po nesportovní chybě na Rowana jmenovaný trestnými hody poprvé posunul svůj tým do dvouciferného vedení 53:43. Hosté nesložili zbraně a bojovali.

Na konci třetího dějství se zranil hostující Ogundiran a v hale to začínalo hodně vřít. Emoce byly opět na nejvyšší úrovni a chvílemi to nebylo moc o basketbalu. Za hosty to odnesl trenér Grepl, který musel po druhé technické chybě opustit plochu. Za stavu 62:54 to ale Válečníci zvládli lépe a bodovou šňůrou otočili na 62:66, sérii Děčína zastavil až Autrey svou trojkou a v hale nebylo slyšet vlastního slova. A když domácí Haiblík jednou šestkou vyrovnal na 66:66, začínalo se od nuly. Svěřenci Honzy Šotnara si nechali nejlepší a nejdůležitější trojky na poslední čtvrtinu a postupně Autrey, Nichols, Haiblík a Martin vystříleli svému týmu dvouciferné vedení do koncovky.

V závěru to bylo opět spíše o emocích, které někteří aktéři neudrželi na uzdě. Každopádně SLUNETA má mečbol a v úterý se může těšit na další velkou bitvu v Děčíně.

Honza Šotnar:
„Vybojované vítězství, dvakrát jsme se dostali do propasti, věděli jsme, že s Děčínem to nebude jednoduché. Ukázali své zkušenosti a dostali nás dvakrát do úzkých, my se z toho však dostali. Začíná to kulminovat, ale myslím, že to začíná být i za hranicemi sportu. Věřím tomu, že šestý a případně sedmý zápas se bude hrát trochu víc basketbal.“

Johan Haiblík:
„Nemůžeme být jinak než spokojení, jelikož jsme vyhráli. Mě osobně trochu mrzí, jak se Děčín zachoval, protože si myslím, že není fair play odcházet bez podání ruky. Neřekl bych, že někdo z hráčů hrál nepřátelsky s úmyslem někoho zranit. Měli bychom to všichni držet v rámci fair play, ale to neznamená, že se nebude hrát tvrdě. Nicméně jedeme dál, jedeme do Děčína, chceme tam vyhrát a uděláme pro to maximum.“

Jakub Důra:
„Gratuluji Ústí k zisku třetího bodu v sérii. Myslím, že šlo o pěknou basketbalovou bitvu do okamžiku nepříjemného zranění Ogu, což se potom řešilo a vyústilo to ve vyloučení našeho trenéra. My jsme se poté vrátili do zápasu, šli jsme dokonce ještě krátce do vedení díky obrovskému úsilí. Ve chvíli, kdy se ale vyfauloval i AJ Walton a ztratili jsme dalšího klíčového hráče už jsme tahali za kratší konec a Sluneta zvládla dovést zápas do vítězného konce. My jsme tu nechali všechno, co jsme mohli, bojovali jsme, odmakali jsme to. Myslím, že v rámci možností a složení, ve kterém jsme hráli posledních 12 minut můžeme být docela hrdí na pěkný výkon. V úterý je další zápas v Děčíně.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BK ARMEX Děčín 86:75 (18:26, 43:26, 62:54)
Body domácí: Nichols 30, Autrey 20, Rowan a Haiblík po 11, Nábělek 5, Pecka 4, Martin 3, Johnson 2
Body hosté: Svoboda 18, Walton 14, Pomikálek 12, Kroutil a Štěrba po 9, Ogundiran 6, Slowiak 3, Macháč a Šturanovič po 2
Trojky: 27/11 – 28/9
Trestné hody: 39/27 – 16/12
Doskoky: 39 - 41
Osobní chyby: 23-30